A62/302
EMPÍROVÉ KRBOVÉ HODINY
Rakousko, Vídeň,
počátek 19. stol.
Krbové hodiny ze zlaceného a patinovaného bronzu s postavou bohyně Venuše na voze taženém labutí, s hracím strojkem v soklu. Kopie oblíbeného pařížského modelu hodin, vykazující drobné odchylky od předlohy, na hracím strojku značeno: "A Ulbrich in Wien". Čtvrťové hodiny s bitím do spirál. Chybí kyvadlo, hrací strojek funkční, valčíková melodie.
Stav C.