A62/317
BAROKNÍ TABERNÁKL
Čechy,
60. léta 18. stol.
Intarzovaný sekretář s korpusem z měkkého dřeva, s výrazným lámáním linie fasády. Uzamykatelná konkávně prohnutá centrální skříňka je po stranách lemována čtveřicí zásuvek, jednou velkou dole a jednou malou ve štítu. Odklopná psací deska, lemovaná z každé strany úzkou zásuvkou, kryje šest menších a jednu větší zásuvku na psací potřeby. Spodní část, stojící na čtyřech soustružených nohách, je tvořena třemi velkými uzamykatelnými zásuvkami. Intarzováno ořechovou dýhou a ovocnou kořenicí - páskovou intarzií. Opatřeno bronzovým kováním. 195x113x67 cm.
Z majetku paní V.