A62/318
TABERNÁKL
Čechy,
70. - 80. léta 18. stol.
Tabernákl s třízásuvkovou komodou, středním dílem bez interiérových zásuvek a nástavbou ze smrkového dřeva dýhovaného ořechovou dýhou a intarzovaného geometrickými motivy a hvězdami. Dvakrát prohnutá fasáda komody a třikrát prohýbaná linie horní nástavby vychází ještě z barokního tvarosloví, zatímco geometrická intarzie s hvězdami na dvířkách tabernákula a na střední odklopné desce již odkazují na klasicistní umírněnost poslední třetiny 18. století. Velmi kvalitní kus se zachovanou původní patinou i kováním. 130x63x192 cm.
Stav odpovídající stáří.
Z majetku paní V.