A62/331
SALONNÍ STOLEK VE STYLU LUDVÍKA XVI.
Francie,
70. - 80. léta 19. stol.
Salonní servírovací stolek s mramorovou horní deskou. Bronzová konstrukce se železnými výztuhami, dub, mahagon a zlacený bronz. Velmi kvalitní představitel vysoké úrovně francouzského nábytkářství poslední třetiny 19. století. Stolek s deskou, nesenou čtveřicí karyatid ze zlaceného bronzu, je pod vrcholovou hranou zdoben pásy ze stejného materiálu, zlacené jsou i konstrukční prvky z bronzu, nesoucí spodní, odkládací mramorovou desku. 87x54x70(v.) cm.
Drobné oděrky a oxidace, prasklý roh horní desky..
Z majetku paní V.