A62/432
DŽBÁN A KARAFA
Čechy, 19. / 20. stol.
Džbán hruškovitého tvaru na balustrové patce, s nataveným uchem, výlevkou a šestihrannou zátkou. Karafa obráceně kuželovitého tvaru s dlouhým krkem a límcovitým hrdlem, opticky fasetovaná, stojící na široké ploché patce; bezbarvé sklo, u paty a na zátce zdobeno střídavě čirými a rubínovými nálepy.
V. 29,5 cm a 39 cm.
Značeno rytými číslicemi: "7." a "3" a "11.".
Z majetku paní V.