Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Váza v montáži

A62/449

VÁZA V MONTÁŽI

Čechy, Dvory (Meierhöfen) u Karlových Varů, Ludwig Moser & Söhne - připsáno, okolo 1900
Váza z bezbarvého skla vrstveného zeleným a opakním bílým emailem, leptaný a reliéfním zlatem malovaný dekor slunce mezi mraky, usazeno ve zlacené kovové montáži s převýšenými uchy a reliéfem plachetnic na moři. Celková v. 28,5 cm, váza 23 cm. Stav restaurováno. Lit.: G. Höltl, Das Böhmische Glas 1700-1950, Sv. IV Jugendstil in Böhmen, Passau 1995, s. 213. Motiv srov.: V. Arwas, Glass. Art Nouveau to Art Deco, London 1977, s. 46.