A62/459
DVOJICE POPELNÍKŮ ART DECO
Čechy, Jablonec nad Nisou, firma Kurt Schlevogt,
návrh Heinrich Hoffmann (2. kus), 30. - 40. léta 20. stol.
Popelník kruhového půdorysu z masivního lisovaného, broušeného, matovaného a leštěného zeleného opálového skla „Jade“, s motivem lvů. Ø 10 cm (vnitřní), v. 5 cm. - Osmiboký popelník ze série Ingrid, umělecky lisované zelené opálové sklo "Jade", se čtyřmi reliéfy hvězdných znamení. D. 13,5 cm, v. 5 cm.
Neznačeno.