A62/500
LIDOVÝ DŽBÁN
Západní Slovensko, Dechtice, 1867
Bedněný džbán typu sova s téměř uzavřeným hrdlem uprostřed s kruhovým otvorem vyčnívajícího ústí a páskovým uchem, fajáns bíle glazovaná, na výduti malováno modrým a zeleným florálním dekorem mezi dvěma stylizovanými rostlinnými pásy, pod uchem datováno "1867".
V. 25 cm.
Neznačeno.
Stav restaurováno.