Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Lidový džbán a dóza

A62/503

LIDOVÝ DŽBÁN A DÓZA

Slovensko, Modra, a patrně Morava, 2. pol. 19. stol.
Fajánsový džbánek hruškovitého tvaru s páskovým uchem a mírně rozšířeným ústím, bělavě glazovaný, barevně malovaný geometrickým a stylizovaným florálním dekorem v tónech modré, zelené, žluté a hnědé. Spolu: fajánsová cukřenka polokulovitého tvaru s věnčitými úchyty po stranách, na vyšší patce a s víkem s plastickým ovocným úchytem, bělavě a okrově glazováno, malováno florálním dekorem v tónech modré, zelené, bílé a žluté s manganovými obrysy a žlutou okrajovou linkou, na spodní straně víka značeno: "Maria Šmedek 1857". V. 14,5 cm a 14 cm, Ø dózy 11 cm. Neznačeno. Stav A-B.