Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Malovaný džbán

A62/504

MALOVANÝ DŽBÁN

Slovensko, Kremnica, 19. / 20. stol.
Džbán hruškovitého tvaru na nízké patce, široké hrdlo se zobákovitou výlevkou, ucho s palcovou opěrkou, měkká kamenina bíle glazovaná, na výduti barevně malované motivy tulipánů, červené obruby. V. 19 cm. Značeno vtlačeným číslem "1". Stav B/C.