A62/505
DVOJICE LIDOVÝCH DŽBÁNŮ
Slovensko, 1. pol. 20. stol. (1938)
Čepák a soudkovitý džbán se širokým hrdlem, drobnou hubičkou a páskovým uchem, pálená hlína, glazováno v barvě terakoty, zdobeno malbou stylizovaných květinových motivů v tónech modré, zelené, bílé a hnědé.
V. 29,5 cm a 21 cm.
Čepák datován pod uchem: "1938".