A62/507
DÓZA S PUTTEM
Čechy, Ústí nad Labem, Joh. Maresch, továrna hliněného zboží
posl. třetina 19. stol.
Teralitová dóza s víkem osazeným figurkou sedícího putta, čtyřboký půdorys s konvexně vypouklými stěnami a reliéfním dekorem, nárožní pilastry jsou kryty akantem, na delších stranách párek holubic, na kratších lví hlavy s kruhem v tlamě, žlutý střep, černý pokost se zlacením.
13,5x10,5x15 cm.
Vtlačená značka "JM" a č. modelu "220".
Stav restaurováno.
Z majetku paní V.