Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dóza s puttem

A62/507

DÓZA S PUTTEM

Čechy, Ústí nad Labem, Joh. Maresch, továrna hliněného zboží posl. třetina 19. stol.
Teralitová dóza s víkem osazeným figurkou sedícího putta, čtyřboký půdorys s konvexně vypouklými stěnami a reliéfním dekorem, nárožní pilastry jsou kryty akantem, na delších stranách párek holubic, na kratších lví hlavy s kruhem v tlamě, žlutý střep, černý pokost se zlacením. 13,5x10,5x15 cm. Vtlačená značka "JM" a č. modelu "220". Stav restaurováno. Z majetku paní V.