Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Opičí kapela

A62/524

OPIČÍ KAPELA

Německo, zač. 20. stol.
11 figurek (10 různých) z drážďanské verze proslulé opičí kapely v půvabných rokokových kostýmech. Inspirováno Kändlerovými a Reinickeho modely pro míšeňskou manufakturu, zhotovenými podle předloh francouzských malířů Jean-Antoina Watteau a Christopha Hueta. Mělo se zřejmě jednat o parodii drážďanského dvorního orchestru. Bílý porcelán, pestře malováno, tónované inkarnáty, zlacené detaily dekorativních soklů. Některé kusy drobně poškozeny / restaurovány, většina bez poškození. V. ca 13,5 cm. Modré, většinou podglazurní apokryfní vídeňské značky "Bindenschild". Stav A-C. Z majetku paní V.