A62/524
OPIČÍ KAPELA
Německo, zač. 20. stol.
11 figurek (10 různých) z drážďanské verze proslulé opičí kapely v půvabných rokokových kostýmech. Inspirováno Kändlerovými a Reinickeho modely pro míšeňskou manufakturu, zhotovenými podle předloh francouzských malířů Jean-Antoina Watteau a Christopha Hueta. Mělo se zřejmě jednat o parodii drážďanského dvorního orchestru. Bílý porcelán, pestře malováno, tónované inkarnáty, zlacené detaily dekorativních soklů. Některé kusy drobně poškozeny / restaurovány, většina bez poškození.
V. ca 13,5 cm.
Modré, většinou podglazurní apokryfní vídeňské značky "Bindenschild".
Stav A-C.
Z majetku paní V.