Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Alegorie lásky

A62/531

ALEGORIE LÁSKY

Německo, Volkstedt, Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG 1. třetina 20. stol.
Porcelánová skupina na kruhovém soklu imitujícím terén, na kameni sedící Venuše v antikizující říze s květy a poodhalenou hrudí se sklání a líbá na čelo Amora se zavázanýma očima, opírajícího se o její kolena, pestře kolorováno, tónované inkarnáty, zlacené detaily. V. 25 cm. Podglazurní kobaltem psaná firemní značka. Stav A.