A62/544
KÁVOVÁ SOUPRAVA
Rakousko, Vídeň, Wiener Porzellanmanufaktur
1788
Sada čtyř šálků s propletenými uchy a podšálky, konvice s víkem završeným plastickou hruškou, mléčenky a oválné misky se zvlněným okrajem a reliéfním dekorem, bílý porcelán v pozdně barokním tvarosloví, podglazurním kobaltem malovaný klasicistní dekor mašlí pod okrajem a kvítku v zrcadle šálku, na polevě barevně malované květinové girlandy a grisaillové medailony s antikizujícími profilovými hlavami, zlacená štafáž s florálními motivy.
V. max. 22 cm (konvice), šálky 6 cm, podšálky Ø 13,5 cm.
Značeno podglazurním kobaltem: "Bindenschild" s číslem (Blaumalernummer), vtlačeně dvojmístný letopočet a číslo točíře.
Stav restaurováno.
Z majetku paní V.