A62/548
ŽARDINIÉRA
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Dekorativní váza v opulentních formách druhého rokoka, ozdobně vykrajovaný okraj, dvojice postranních úchytů v podobě maskaronů, podstava vybíhá do čtyř volutových nožek, bílý porcelán s bohatým reliéfním dekorem, zdobený tyrkysovým fondem, pestře malovanými kyticemi v centrálních kartuších, imitace drahých kamenů, zlacená štafáž, doplněno čtyřbokým podstavcem na půdorysu kosočtverce.
V. 24 cm (včetně soklu).
Neznačeno.
Stav B/C.
Z majetku paní V.