A62/551
NÁPOJOVÁ SOUPRAVA
Německo, Waldenburg-Altwasser, Porzellanfabrik C. Tielsch & Co. A.G., dekor Čechy, Karlovy Vary, malírna porcelánu Josef Kuba, 1. pol. 20. stol.
Nápojová sada v dekorativním druhorokokovém tvarosloví s akantovými uchy, sestává z konvic na čaj a kávu, 2 mléčenek, 2 cukřenek, 4 čajových šálků (a 5 podšálků), 6 moka šálků s podšálky a 4 dezertních talířků. Bílý porcelán, bohatá zlacená štafáž s florálními motivy a klikatkami, na výduti pestře malované květy.
V. 25 cm a 20 cm (konvice), 16 cm a 10,5 cm (mléčenky), 14 cm a 12,5 cm (cukřenky), 7,4 cm a 5,2 cm (šálky), Ø 10,8 cm a 14,3 cm (podšálky) a 19,5 cm (talířky).
Modře tištěná značka porcelánky překryta zlacením a přetištěna značkou malírny.
Z majetku paní V.