A62/557
DVOJICE ZÁVĚSNÝCH TALÍŘŮ
Francie, 18. / 19. stol.
Mělký kruhový talíř z bílého porcelánu, s lehce vykrojeným šestilistým okrajem, lemovaným zlacenou obloučkovou bordurou, pestře malované květinové motivy na glazuře. Spolu: talíř obdobného tvaru i dekoru.
Ø 24 cm a 23,5 cm.
Červeně tištěná značka "A" s korunou - Andre-Marie Leboeuf, Paris, 70. léta 18. stol.; modrá podglazurní značka 2 zkřížených šípů.
Stav restaurováno.
Z majetku paní V.