A62/703
ČERNÁ MADONA SVATOTOMSKÁ
Morava, Brno
19. stol.
Ikona podle předlohy slavného gotického obrazu Madony Svatotomské představuje polopostavu Panny Marie Hodegetrie v tmavém plášti, s hlavou pokrytou maforionem, ozdobená kosočtverečnou sponou na krku, na levé paži drží sedícího Ježíška, jenž pravou rukou žehná, zatímco v levici drží knihu zákona (místo svitku). Olej na plátně, 42,5x29 cm. Ve zlatém pozadí jsou vytlačeny ornamentální svatozáře s korunami a iniciálami Matky Boží.
Stav B/C.
Místy poškozené plátno.
Z majetku paní V.