Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Černá madona Svatotomská

A62/703

ČERNÁ MADONA SVATOTOMSKÁ

Morava, Brno 19. stol.
Ikona podle předlohy slavného gotického obrazu Madony Svatotomské představuje polopostavu Panny Marie Hodegetrie v tmavém plášti, s hlavou pokrytou maforionem, ozdobená kosočtverečnou sponou na krku, na levé paži drží sedícího Ježíška, jenž pravou rukou žehná, zatímco v levici drží knihu zákona (místo svitku). Olej na plátně, 42,5x29 cm. Ve zlatém pozadí jsou vytlačeny ornamentální svatozáře s korunami a iniciálami Matky Boží. Stav B/C. Místy poškozené plátno. Z majetku paní V.

Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Vydražená cena: 6 500 Kč