Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Panna Maria Svatohorská

A62/719

PANNA MARIA SVATOHORSKÁ

Čechy 1. pol. 19. stol.
Komorní lidová dřevořezba, zrcadlově obrácená kopie milostné sochy Panny Marie Příbramské na nízkém trojúhelném soklu, na její pravé paži sedí Ježíšek, kterého přidržuje levicí, hlavy obou postav nesou mohutné bronzované koruny. Řezba je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled, zadní strana je plochá, opatřená závěsem a reziduem voskové pečetě. Dřevo, polychromie, zlacení, v. 40 cm. Stav restaurováno. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2018.

Vyvolávací cena: 4 900 Kč
Vydražená cena: 4 900 Kč