A62/720
PANNA MARIA SVATOHORSKÁ
Čechy
19. stol.
Lidová dřevořezba pouťového charakteru představuje zrcadlově obrácenou kopii milostné sochy Panny Marie Příbramské, stojící na nízkém soklu imitujícím terén. Na pravé paži Madona nese Ježíška, v levé ruce drží jablko. Řezba je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled. Dřevo, polychromie, zlacení, v. 47 cm.
Stav C.