Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Panna Maria Svatohorská

A62/720

PANNA MARIA SVATOHORSKÁ

Čechy 19. stol.
Lidová dřevořezba pouťového charakteru představuje zrcadlově obrácenou kopii milostné sochy Panny Marie Příbramské, stojící na nízkém soklu imitujícím terén. Na pravé paži Madona nese Ježíška, v levé ruce drží jablko. Řezba je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled. Dřevo, polychromie, zlacení, v. 47 cm. Stav C.

Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Vydražená cena: 3 500 Kč