A62/726
SOŠKA SVĚTCE
Čechy
18. stol.
Komorní barokní řezba charakteru modeletta představuje v kontrapostu stojícího mnicha s tonzurou, v černém rouchu augustiniánů přepásaném provazem, s knihou v levé ruce, v pravé atribut chybí. Dřevo, polychromie, zlacení, druhotně osazeno na zlacené volutové lastuře ve funkci podstavce, celková v. 30 cm, figura 22,5 cm.
Stav odpovídající stáří.
Z majetku paní V.