Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soška světce

A62/726

SOŠKA SVĚTCE

Čechy 18. stol.
Komorní barokní řezba charakteru modeletta představuje v kontrapostu stojícího mnicha s tonzurou, v černém rouchu augustiniánů přepásaném provazem, s knihou v levé ruce, v pravé atribut chybí. Dřevo, polychromie, zlacení, druhotně osazeno na zlacené volutové lastuře ve funkci podstavce, celková v. 30 cm, figura 22,5 cm. Stav odpovídající stáří. Z majetku paní V.

Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Vydražená cena: 6 500 Kč