A62/733
AUGUSTUS
Itálie
20. stol.
Stojící postava Gaia Iulia Caesara Octaviana (Oktaviána), který byl prvním císařem římské říše a zakladatelem julsko-klaudijské dynastie, vládl od roku 27 př. n. l. až do své smrti v roce 14. Patinovaný bronz na kamenném soklu. V. 63 cm.
Drobná poškození soklu.