Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kalamář

A62/744

KALAMÁŘ

Německo, Porzellanfabrik Kalk, 60. - 70. léta 19. stol.
Kalamář v dekorativním tvarosloví druhého rokoka, bronzová podstava s dvojicí postranních úchytů, na ní jsou upevněny dvě porcelánové nádobky s víčky a mezi nimi plastika ptáčka na vyšším soklu s aplikovanými květy, vycházející z modelů míšeňské porcelánky, v zadní části jednoramenný svícen s bohatou květinovou aplikací z drátu a plechu s porcelánovými kvítky, pestře malováno, zlaceno. V. 20,5 cm, š. 32 cm. Modrá značka zkřížených šípů. Stav B. Z majetku paní V.