A62/757
TABATĚRKA MALOVANÁ
Čechy, Praha
posl. třetina 18. stol.
Dóza obdélného tvaru s vypouklým víčkem na stěžejce, email na měděném jádře ve stříbrné montáži, plášť zdoben miniaturní malbou pestrými emaily s motivy karetních listů, květin, motýlů a hmyzu, na svrchní straně centrální karta s nápisovou páskou: "ZU PRAG BEI MAT. ROTMÜLLER". Rakouská přepuncovací značka S-16 (1806), celková (hrubá) hmotnost 152,03 g, 8x6,5x3 cm.
Přípis se může vztahovat k malíři Matěji Rotmüllerovi, doloženému v Praze v roce 1784. A. Podlaha, Materialie k slovníku umělců a uměleckých řemeslníků v Čechách, Památky archeologické XXXIII., 1923.
Stav C.
Z majetku paní V.