A62/772
CHRASTÍTKO S PÍŠŤALKOU
Patrně viktoriánská Anglie
konec 19. stol.
Stříbrné a zlacené dětské chrastítko kulovitého tvaru s tepaným ornamentálním dekorem a ověsky (rolničky, zvonky - 2 z 6 chybí), nahoře zakončené píšťalkou, dole opatřené perleťovou rukojetí, d. 15 cm, zavěšeno na řetízku o d. 78 cm, puncovní značka nečitelná. Ag 800/1000, celková (hrubá) hmotnost 39,35 g.
Osvědčení puncovního úřadu.
Stav C.
Z majetku paní V.