Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Chrastítko s píšťalkou

A62/772

CHRASTÍTKO S PÍŠŤALKOU

Patrně viktoriánská Anglie konec 19. stol.
Stříbrné a zlacené dětské chrastítko kulovitého tvaru s tepaným ornamentálním dekorem a ověsky (rolničky, zvonky - 2 z 6 chybí), nahoře zakončené píšťalkou, dole opatřené perleťovou rukojetí, d. 15 cm, zavěšeno na řetízku o d. 78 cm, puncovní značka nečitelná. Ag 800/1000, celková (hrubá) hmotnost 39,35 g. Osvědčení puncovního úřadu. Stav C. Z majetku paní V.