A62/846
KERAMICKÝ HRNEC
Morava
2. pol. 13. stol.
Kuchyňský hrnec s prohnutým osazeným hrdlem zdobený jemnou linkou. Tmavě hnědý až černý střep se stopami slídy. V. 26 cm, Ø 22 cm.
Stav restaurováno.
Několik střepů chybí.
Z majetku paní V.