A63/059
Jaroslava Hatláková (1904-1989)
REKLAMNÍ FOTOGRAFIE
1936
Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa, pozdější autorská zvětšenina z 50. - 60. let 20. století. 237x180 mm. Verso tužkou podpis autorky a její rukou "No. 96 / Heliar 4,5 15 cm / ob 25. / 2 lampy", další poznámky cizí rukou.
Publikováno: A. Dufek - X. Galmiche, Jaroslava Hatláková. Rencontres photographiques en Bretagne - Lorient, Lorient 1988. - G. Fragner, Funkeho žáci na Státní grafické škole v Praze, Praha 2016, s. 85.
Provenience: Soukromá sbírka, Rakousko.
Jaroslava Hatláková - pražská fotografka, manželka fotografa Jindřicha Hatláka. Vystudovala fotografii na SGŠ (do r. 1938), patřila k nejlepším žákům J. Funkeho. Její školní fotografie patří k nejdokonalejším projevům pozdní nové věcnosti a funkcionalismu. Nejvýznamnější je její série kompozic Těleso v prostoru z roku 1936. Pracovala pak jako fotografka na Přírodovědecké fakultě UK. Byla členkou ČKFA (asi od r. 1930).