Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Palác Alfa (Brno)

A63/096

Karel Otto Hrubý (1916-1998)

PALÁC ALFA (BRNO)

60. léta 20. stol.
Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 220x183 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A.

Karel Otto Hrubý - český fotograf-samouk (od roku 1930). V letech 1945-1947 pracoval jako fotoreportér brněnské Rovnosti, poté do r. 1950 fotograf Státního divadla v Brně. 1951 nastoupil do pražské redakce Květů jako fotoreportér a redaktor. V letech 1952-1977 působil na SUPŠ v Brně jako profesor, od r. 1973 zde vedl oddělení fotografie. Byl místopředsedou SČF od jeho založení do r. 1979. Fotografovat přestal na přelomu 80. let, poté se věnoval malbě. Od r. 1956 byl členem SČSVU, od r. 1978 SČVU. V polovině 60. let se podílel na založení skupiny VOX. Autor obrazových publikací především s krajinnou a regionální tématikou, ale i jednotlivých snímků, zasloužil se o významný přínos i v oblasti divadelní fotografie.