A63/153
Svatopluk Klimeš (1944)
AKCE 54 KAMENŮ
1983
Dvojice černobílých bromostříbrných fotografií na lesklém papíru, původní autorské zvětšeniny. 128x178 mm (135x186 mm) a 232x300 mm (240x303 mm). Verso tužkou podpis autora a datace (1. foto), značeno autorským razítkem, popisovačem rukou autora: "Symposium na chmelnici, Mutějovice 1983, druhá instalace: 24 kusů plátna a vítr, plátno, provaz, dráty, 800x850". Spolu: dvojice kreseb tužkou s barevnými razítky na papíře, plány akcí s popisky, 296x209 mm, verso tužkou podpisy autora.
Stav A-B.
Na horním okraji větší fotografie drobná trhlina ca 1 mm.
Publikováno: M. Klimešová (ed.), Svatopluk Klimeš, Oheň do papíru nezabalíš, Ústí nad Labem 2017, s. 34.
Český výtvarník, malíř, kreslíř, fotograf, multimediální umělec, performer a pedagog. Mezi léty 1959-1963 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, poté v letech 1967-1973 Akademii výtvarných umění. Od roku 1998 pedagogicky působí na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, roku 2003 byl jmenován docentem, mezi léty 2001-2006 zastával funkci proděkana. V roce 1988 spoluzakládal skupinu Papirál. V letech 1994-1996 byl členem Nového sdružení pražských umělců, 1995-1997 Asociace francouzsko-české spolupráce, 1995-1997 skupiny Serpens, od roku 1998 výtvarného odboru Umělecké besedy, od roku 2007 je jeho předsedou. V roce 2004 obdržel Cenu rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem za uměleckou činnost. Český výtvarník, malíř, kreslíř, fotograf, multimediální umělec, performer a pedagog. Mezi léty 1959-1963 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, poté v letech 1967-1973 Akademii výtvarných umění. Od roku 1998 pedagogicky působí na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, roku 2003 byl jmenován docentem, mezi léty 2001-2006 zastával funkci proděkana. V roce 1988 spoluzakládal skupinu Papirál. V letech 1994-1996 byl členem Nového sdružení pražských umělců, 1995-1997 Asociace francouzsko-české spolupráce, 1995-1997 skupiny Serpens, od roku 1998 výtvarného odboru Umělecké besedy, od roku 2007 je jeho předsedou. V roce 2004 obdržel Cenu rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem za uměleckou činnost.