A63/169
Andy Warhol (1928-1987)
SEA TURTLE
Serigrafie na ručním papíru Arches France, formát tisku 324x335 mm, formát listu 566x382 mm. Signováno v tisku vpravo dole, vlevo dole číslováno tužkou "66/100", vlevo dole značeno slepotiskovým razítkem „George Israel editeur“, verso značeno razítkem „Art Gallery New York“ a „Leo Castelli New York“. Paspartováno, rámováno, zaskleno. V roce 1983 vytvořil Andy Warhol sérii barevných sítotisků, které vylíčily ohrožená zvířata z celého světa: tygr sibiřský, Silverspot, orangutan, zebra Grévyho, nosorožec černý, ovce tlustorohá, slon africký, Pine Barrens Tree Frog, obří panda a orel bělohlavý. S využití brilantních barev a silného výrazu, který svědčí o osudu zvířete, vytvořil Andy Warhol dynamické napětí mezi uměním a realitou.