Hlavní stránka > Aukce > 63. Fotografie a práce na papíře > Ubývání měsíce nad pasekou

A63/175

Svatopluk Klimeš (1944)

UBÝVÁNÍ MĚSÍCE NAD PASEKOU

1993
Kombinovaná technika, grafit, lněný olej a bengálský oheň na papíru, 569x460 mm, recto dole uprostřed signováno a značeno autorským razítkem.

Český výtvarník, malíř, kreslíř, fotograf, multimediální umělec, performer a pedagog. Mezi léty 1959-1963 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, poté v letech 1967-1973 Akademii výtvarných umění. Od roku 1998 pedagogicky působí na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, roku 2003 byl jmenován docentem, mezi léty 2001-2006 zastával funkci proděkana. V roce 1988 spoluzakládal skupinu Papirál. V letech 1994-1996 byl členem Nového sdružení pražských umělců, 1995-1997 Asociace francouzsko-české spolupráce, 1995-1997 skupiny Serpens, od roku 1998 výtvarného odboru Umělecké besedy, od roku 2007 je jeho předsedou. V roce 2004 obdržel Cenu rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem za uměleckou činnost. Český výtvarník, malíř, kreslíř, fotograf, multimediální umělec, performer a pedagog. Mezi léty 1959-1963 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, poté v letech 1967-1973 Akademii výtvarných umění. Od roku 1998 pedagogicky působí na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, roku 2003 byl jmenován docentem, mezi léty 2001-2006 zastával funkci proděkana. V roce 1988 spoluzakládal skupinu Papirál. V letech 1994-1996 byl členem Nového sdružení pražských umělců, 1995-1997 Asociace francouzsko-české spolupráce, 1995-1997 skupiny Serpens, od roku 1998 výtvarného odboru Umělecké besedy, od roku 2007 je jeho předsedou. V roce 2004 obdržel Cenu rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem za uměleckou činnost.

Vyvolávací cena: 7 000 Kč