A63/206
Jaroslav Král (1883-1942)
ŽENCI
1939
Kombinovaná technika, tuš, pastel, rudka na papíru, 396x276 mm. Recto tuší vpravo dole signováno a datováno. Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Jaroslav Král – malíř, kreslíř a profesor figurální kresby na škole architektury při brněnské technice. Studia absolvoval na uměleckoprůmyslové škole a posléze akademii v Praze u prof. Hynaise. Vytvářel ponejvíce figurální kompozice a podobizny a také témata ze sociálního prostředí, z nichž řadu uplatnil v brněnských denících.