A63/216
Jaroslav Šetelík (1881-1955)
PRAŽSKÝ MOTIV
1908
Akvarel na papíru, 123x120 mm. Recto akvarelem vpravo dole signováno a datováno. Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Jaroslav Šetelík - malíř, kreslíř, narozen v Táboře, studoval v Mnichově, později u Lišky na UMPRUM v Praze a u profesora Ottenfelda na AVU, nejlepší malíř pohledů na Prahu, četné zahraniční cesty, za pobytu v Holandsku vytvořil 40 obrazů určených k propagaci holandských měst, příležitostně se věnoval i nástěnné malbě, publikoval ve Zlaté Praze, byl oceněn Grand Prix na výstavě v Barceloně, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie v Praze.