A63/233
Václav Hollar (1607-1677)
MULIER WESTPHALICA
1643
Ein Fraw von Dul men im Striſft Munster. Mulier Westphalica ex Archiep:tu Monasteri:si. Mědirytina na papíru, 90x60 mm, signováno a datováno vlevo dole v tisku „W. Hollar fec 1643“. V soupisu Parthey Pennington č. P1816. Adjustováno na kartonu 293x203 mm.
Dílo náleží do skupiny 36 listů s názvem Theatrum mulierum, jejichž vydání bylo Hollarovým nejdůležitějším počinem v uvedeném roce.