A63/236
Johannes Strada (1523-1605)
TROJICE LOVECKÝCH VÝJEVŮ
5. Sic fossis foneis magno stridore Elephantes - Agmine conveniunt, capiuntur cuspidis ictu. 50. Sic ouis occise lupus extis fallitur, arcto - Aut laqueo, aut tectis frondoso vimine fossis. 56. Sic leporem in laqueos agitant per aperta fugacem - Gramina, sicque canes rapidi sua terga sequuntur. Trojice mědirytin na ručním papíru z cyklu Venationes Ferarum, Avium, Piscium. Pugnae bestiariorum & mutuae bestiarum, depictae a Ioanne Stradano. (Lov divokých zvířat, ptáků a ryb), obdobné rozměry ca 205x280 mm, značeno v tisku vpravo dole "Johan. Stra. inue.".
Giovanni Stradano (Jan Van der Straet, Stradanus), manýristický umělec narozený v Bruggách a aktivní v 16. století ve Florencii. Studoval u svého otce a také v Antverpách u Pietera Aertsena. V témže městě byl členem malířského cechu. Do Florencie přišel r. 1550 a vstoupil do služeb rodu Medici. Spolupracoval s Francescem Salviatim na výzdobě vatikánského Belvederu a ve Florencii v Palazzo Vecchio a vile Poggio a Caiano.