A64/005
KAPESNÍ ŠPINDLOVKY (CIBULE)
Francie, Paříž
přelom 17. a 18. stol.
Kapesní hodinky s nezdobeným pláštěm ze zlaceného bronzu, celková (hrubá) hmotnost 136,21 g, Ø 4,5 cm (obal 5,3 cm). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny (na reliéfních výstupcích) a arabskými pro minuty a opatřen dvojicí prolamovaných ruček. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný stříbrný můstek setrvačky, sloupky se stříbrnými hlavicemi čtvercového půdorysu. Na základně značeno: "J. Ch. Cornu Deluce A Paris".
Funkční a jdoucí.
Hodinky byly prodány na dánském trhu prostřednictvím firmy J. U. Espersena v Rønne, jak dokládá tištěná etiketa uvnitř pláště.