A64/006
KAPESNÍ ŠPINDLOVKY (CIBULE)
Francie
17. / 18. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu s ornamentálním dekorem. Celková (hrubá) hmotnost 183,86 g, Ø 5 cm (pouzdro 6 cm). Reliéfně zdobený ciferník zlaté barvy je dělen černými římskými číslicemi na vypouklých emailových terčích a opatřen černou lilia ručkou. Strojek s vřetenovým krokem, velká setrvačka pod vyřezávaným můstkem, egyptské sloupky, značeno: "PAPILLON A DIJON".
Stav restaurováno.
Funkční a jdoucí, včetně šatlénu s klíčkem. Drobné opravy emailu.