A64/008
KAPESNÍ ŠPINDLOVKY (CIBULE)
Francie, Paříž, Jean-François Larsé
1710-1720
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu s reliéfním groteskovým dekorem, celková (hrubá) hmotnost 164,90 g, Ø 5 cm. Reliéfně zdobený ciferník zlaté barvy je dělen černými římskými číslicemi na vypouklých emailových terčích a opatřen jednou černou lilia ručkou. Strojek s vřetenovým krokem, plochý vlásek, vyřezávaný můstek setrvačky, egyptské sloupky, značeno: "I. F(cois) Larsé A Paris".
Funkční a jdoucí.
Jean-François Larsé (+1761) - hodinářský mistr v Paříži r. 1721, na adresách Enclos de Saint-Denis de la Chartre (1714) a Rue Pagevin (1722), ženatý s Louise Catherine Boulanger nebo Louise Catherine Brezaquez, zmíněné 11. října 1714. 19. dubna 1722 přijímá na 6 let do učení 12letého Jeana-Françoise Mollina.