A64/012

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Anglie, Londýn, John Magson 20. léta 18. stol. (pouzdro 1756)
Stříbrné kapesní hodinky s ochranným obalem, celková (hrubá) hmotnost 106,93 g, Ø 4 cm (obal 5 cm). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty a opatřen dvojicí černých ruček. Strojek s válečkovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, balustrové sloupky čtvercového řezu, značeno: "J(o)n Magson 3521 London", na vnitřní straně pláště britské puncovní značky a mistrovská zn. "H.B" s lilií. Stav B. Funkční a jdoucí.

John Magson strávil učednická léta (1697-1704) u Francise Jonese, v roce 1704 je evidován na Essex Street. Sám přijímá učně mezi léty 1712-1717.