A64/013

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Anglie, Londýn, Torin 30. - 40. léta 18. stol.
Kapesní hodinky stříbrné, celková (hrubá) hmotnost vč. novodobého Ag 925/1000 šatlénu o d. 42 cm s přivěšeným klíčkem: 118,23 g, Ø 4,5 cm. Ciferník stříbrné barvy champlevé je dělen reliéfními římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí černých prolamovaných ruček, v centrální ozdobné kartuši značen: "Torin London". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem. Na vnitřní straně pláště mistrovská zn. "AH". Stav A. Jdoucí.

Daniel Torin, uváděný mezi léty 1721-1763 na Moorfields, London.

Vyvolávací cena: 14 000 Kč