A64/015
STŘÍBRNÉ BICÍ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY S POUZDREM
Anglie, Londýn, Paul Beauvais
20. léta 18. stol.
Kapesní hodinky s hladkým stříbrným pláštěm, po obvodu zdobeným prolamovanými rozvilinami se zvířaty a ptáky, s ochranným pouzdrem, celková (hrubá) hmotnost 164,98 g, Ø 4,5 cm, pouzdro 5,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřený dvojicí žlutých prolamovaných ruček. Strojek s vřetenovým krokem, bicí mechanismus čtvrťový, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Paul Beauvais London 968".
Funkční a jdoucí, včetně klíčku, chybí sklo.
Paul Beauvais je zapsán na St. Martin-in-the-Fields v Londýně od roku 1703 do roku 1730. Pravděpodobně byl synem francouzského hugenotského hodináře a uprchlíka Simona Beauvaise.