Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní špindlovky s ochranným pouzdrem ze želvoviny

A64/021

KAPESNÍ ŠPINDLOVKY S OCHRANNÝM POUZDREM ZE ŽELVOVINY

Anglie, Londýn, M. Secker 70. - 80. léta 18. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, na vnitřní straně značeno "F.S" s hvězdičkou. Celková (hrubá) hmotnost 62,24 g, Ø 4 cm, obal ze stejného materiálu je obložen želvovinou, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí ruček. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "M. Secker London No 114". Stav C. Funkční, jdoucí.