Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Dámské kapesní špindlovky v plášti s miniaturou

A64/025

DÁMSKÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY V PLÁŠTI S MINIATUROU

Švýcarsko, Ženeva, Isaac Soret & Fils 70. léta. 18. stol.
Dámské hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu v ochranném pouzdru se vsazenou emailovou miniaturou s portrétem dámy a aplikami z bílého kovu osázenými bílými kamínky. Celková (hrubá) hmotnost 52,44 g, Ø 3 cm (pouzdro 3,7 cm). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí ozdobných ruček a značen: "Isaac Soret & Fils". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem a č. "33875". Na vnitřní straně pláště značeno: "JF LETON 33875". Stav C/D. Chybí sklo, přetržený řetízek, nejdoucí.

Isaac Soret (1673-1750) se narodil jako syn Barthélemyho Soreta a Susanne Terrouxové. S již dospělým synem Davidem založil v Ženevě firmu Isaac Soret & Fils. Po jeho smrti společnost pokračovala pod vedením jeho syna a dcery Susanne do 1. poloviny 19. století.