A64/027
ZLATÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY S DIAMANTY
Francie, Paříž, L`Epine
60. / 70. léta 18. stol.
Dámské kapesní hodinky se zlatým pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 25,18 g, Ø 3 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně značeno: "L`Epine hger du Roy à Paris". Plášť bohatě zdobený, vykládaný žlutým zlatem, na zadní straně stříbrná florální aplikace osazená diamanty, které lemují taktéž kryt ciferníku.
Funkční a jdoucí.