A64/028
ZLATÉ DÁMSKÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY S MINIATUROU NA PLÁŠTI
Francie, Paříž, L`Epine
konec 18. stol.
Zlaté dámské kapesní hodinky s gravírovaným pláštěm, na zadní straně zdobeným modrým guilloché emailem a medailonem s miniaturou dámy s květinami, lemováno aplikami z bílého kovu, osázenými bílými kamínky (taktéž ručky a ciferník). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí ruček a otvorem pro nátah, značen: "L`Epine A PARIS". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně taktéž značeno výrobcem a č. strojku 6462. Celková (hrubá) hmotnost 52,50 g, Ø 4 cm.
Funkční a jdoucí, včetně klíčku.