Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Dámské zlaté kapesní špindlovky

A64/032

DÁMSKÉ ZLATÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Francie, Paříž, 80. léta 18. stol.
Dámské kapesní hodinky v pouzdru ze zlata, plášť zdoben barevnými emaily a osázen diamanty ve stříbrné aplikaci. Celková (hrubá) hmotnost 44,73 g, Ø 3,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a otvorem pro nátah, značen výrobcem: "Romilly A PARIS". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, zlacená mosaz, stříbrný terč regulátoru, na základně značeno "Berthoud Paris". Stav restaurováno. Funkční, cínem letovaný plášť na vnitřní straně.

Vyvolávací cena: 14 000 Kč
Vydražená cena: 18 000 Kč