A64/038
ZLATÉ BICÍ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY, ČTVRŤOVÁ REPETICE
Švýcarsko, Jaquet Droz
80. - 90. léta 18. stol.
Zlaté kapesní hodinky, bicí, čtvrťová repetice, celková (hrubá) hmotnost 121,69 g, Ø 5,5 cm. Značeno "1730", "Jaquet Droz". Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen černými Breguet ručkami. Strojek s vřetenovým krokem, gravírovaná základna a vyřezávaný můstek setrvačky, modřená deska regulátoru. Zadní strana pláště zdobena tepáním a gravírováním ve tvaru hvězdy.
Funkční a jdoucí, včetně bicího ústrojí.
Pravděpodobně Henri Louis Jaquet-Droz (1752-1791), syn Pierra - jednoho z nejznámějších švýcarských hodinářů, byl také známý hodinář, pracoval pod vedením svého otce ve společné dílně na hodiny a automatické hračky v La Chaux-de-Fonds v provincii Neuchatel ve Švýcarsku.